Witryna naszej szkoły najlepsza w województwie!

Strona internetowa Gimnazjum im. Orląt Lwowskich w Wiśniowej zdobyła I miejsce w IV Podkarpackim Konkursie pn.: "Witryna internetowa mojej szkoły". Jest to dla nas wielki sukces! W ubiegłym roku strona była na VII pozycji. Witryna tworzona jest przez Radosława Dziadosza oraz Mirosława Sondeja pod opieką mgr Piotra Ziemby.
Komisja w składzie:
  • Marta Sowa - Międzynarodowe Targi Rzeszowskie,
  • Wacław Polek - Kuratorium Oświaty w Rzeszowie,
  • Andrzej Iskrzycki - Podkarpackie Centrum Edukacji Nauczycieli w Rzeszowie,
  • Stanisław Jahn - Podkarpackie Centrum Edukacji Nauczycieli w Rzeszowie,
  • Piotr Ożarski - Podkarpackie Centrum Edukacji Nauczycieli w Rzeszowie - przewodniczący,
po dokonaniu przeglądu i oceny zgłoszonych w konkursie witryn internetowych szkół wybrała 3 laureatów.

Za najlepszą uznano stronę naszej szkoły (77pkt.), kolejne miejsca w kategorii gimnazja zajęły Zespół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Kołaczycach (67pkt.) oraz Gimnazjum nr 2 w Mielcu (66pkt.)

Autorzy najlepszych 3 witryn szkolnych w każdej kategorii otrzymali dyplomy i cenne nagrody rzeczowe podczas specjalnego spotkania na V Podkarpackich Targach Edukacyjnych w dniu 9 lutego 2010r. o godzinie 1100 w Rzeszowie w hali na Podpromiu.

Komisja Konkursu oceniając witryny szkół, brała pod uwagę w pierwszej kolejności:
  • zawartość strony,
  • informacje o stronach dotyczących zajęć pozalekcyjnych,
  • wygląd, tytuł, układ strony głównej i podstron,
  • zastosowaną nawigację,
  • elementy graficzne, kolorystykę,
  • typografię,
  • kompatybilność ze standardami,
  • dostępność.
Konkurs został zorganizowany przez Podkarpackie Centrum Edukacji Nauczycieli w Rzeszowie – we współpracy z Międzynarodowymi Targami Rzeszowskimi i Kuratorium Oświaty w Rzeszowie.

Admin, 11.02.2010