XVI Finał Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Technicznej

W dniu 23 marca 2017 r. odbył się finał – III etap XVI edycji Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Technicznej: „Sapere Aude”.
Organizatorem konkursu był Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Stefana Banacha w Jarosławiu, a współorganizatorem Stowarzyszenie Nauka i Rozwój.
W tegorocznym konkursie uczestniczyło blisko 1000 uczniów, ze 108 szkół najdalszych zakątków województwa podkarpackiego. Konkurs adresowany był do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.
Finaliści rywalizujący w kategorii interdyscyplinarnej, musieli wykazać się wiedzą w zakresie szeroko rozumianej techniki (od historii wynalazków po nowoczesne osiągnięcia), matematyki, fizyki, chemii i informatyki. Na początek uczniowie rozwiązywali pięć zadań otwartych. Na tą część rywalizacji przeznaczono tylko 50 minut. Później rozwiązywali test (30 pytań), który sprawdzał ogólną wiedzę z powyższych dziedzin.

Reprezentantami naszej szkoły w II etapie konkursu były uczennice:
Paulin Babiarz – kl. IIIc
Dominika Pęczar – kl. IIIb
Olga Synowiecka – kl. IIIb

Do finału zakwalifikowła się Olga Synowiecka – z kl. IIIb.
W III etapie Olga zdobyła tytuł finalisty.

Serdecznie gratulujemy Oli i życzymy dalszych sukcesów.
Wpisał: P Ziemba
Admin, 05.04.2017