Gimnazjum im. Orląt Lwowskich w Wiśniowej

Gimnazjum im. Orląt Lwowskich w Wiśniowej
Wiśniowa 76a
38-124 Wiśniowa
tel/fax: 17 2776-777
e-mail: wisgim@poczta.onet.pl

X Międzynarodowy Plener Malarski

„Wiśniowa pachnąca malarstwem 2017”

W czasie wakacji jak co roku w Gminie Wiśniowa odbyły się dwutygodniowe plenery malarskie, w których uczestniczyli artyści z różnych stron Polski , a także z Ukrainy i Słowacji. Do twórczych działań dołączyli również uczniowie pod kierunkiem nauczyciela Doroty Magryś. Już po raz dziesiąty na przełomie lipca i sierpnia w Wiśniowej powstają obrazy będące zapisem barwnym tego, co zobaczyli twórcy zarówno ci doświadczeni jak i ci, którzy dopiero się uczą. Na zakończenie plenerów w sobotnie popołudnie 12 sierpnia odbył się wernisaż na sali gimnastycznej w Gimnazjum im. Orląt Lwowskich w Wiśniowej.

Wśród młodych malarzy znaleźli się:
Julia Magryś – Kożuchów
Weronika Ziemba – Kalembina
Malwina Zarszyńska –Szufnarowa
Amelia Zarszyńska – Szufnarowa
Karolina Sondej – Jazowa
Sara Seremet –Wiśniowa
Patrycja Saletnik –Kożuchów
Gabriela Chyc – Szufnarowa
Kamila Rec - Wiśniowa
Maria Koziarz – Szufnarowa
Martyna Zarszyńska-Szufnarowa
Paweł Ziemba- Kalembina
Wpisał: Piotr Ziemba
Admin, 17.10.2017