Gimnazjum im. Orląt Lwowskich w Wiśniowej

Gimnazjum im. Orląt Lwowskich w Wiśniowej
Wiśniowa 76a
38-124 Wiśniowa
tel/fax: 17 2776-777
e-mail: wisgim@poczta.onet.pl

Podróżnik z grupy „Trzask”

W dniu 13 października 2017 roku naszą szkołę odwiedził pan Maciej Kras, podróżnik z grupy „Trzask”. Przez dwie godziny lekcyjne opowiadał nam o Indiach. Pokazane fotografie jeszcze bardziej zaznajomiły nas z tym państwem.
Rozpoczęliśmy od miasta Mumbaj, gdzie znajduje się Brama Indii. Tutaj, jak i na ulicach innych miast, można spotkać święte krowy. Kolejnym przystankiem było Varanasi – najstarsze zamieszkałe miasto świata, a za razem święte miejsce Indusów, leżące nad rzeką Ganges. Podróżnik powiedział nam o pragnieniach duchowych mieszkańców, związanych z tym miastem. Jednym z najbardziej znanych budynków Indii jest grobowiec TadźMahal, który mieliśmy okazję zobaczyć podczas postoju w mieście Agra. Pod koniec pan Maciej przybliżył nam Pustynię Thar, do której podróżował na wielbłądzie. Poznaliśmy także wiele ciekawostek dotyczących kuchni, ubioru, sposoby życia Hindusów.
Podczas prezentacji uczniowie przymierzali tradycyjne stroje indyjskie: damskie Sari oraz Dhoti – strój męski.

Dominika Śliwa IIIa
Wpisał: Piotr Ziemba
Admin, 27.10.2017