Gimnazjum im. Orląt Lwowskich w Wiśniowej

Gimnazjum im. Orląt Lwowskich w Wiśniowej
Wiśniowa 76a
38-124 Wiśniowa
tel/fax: 17 2776-777
e-mail: wisgim@poczta.onet.pl

Otwarcie lodowiska i ścianki wspinaczkowej

19 grudnia 2017r. nasza szkoła przeżywała ważne wydarzenie – oddanie do użytku lodowiska z nawierzchnią syntetyczną i ścianki wspinaczkowej. Obiekty te powstały w ramach Projektu Rozwoju Szkolnej Infrastruktury Sportowej, inwestycja została sfinansowana ze środków Samorządu Gminy Wiśniowa i Ministerstwa Sportu.
W inauguracji obiektów wzięli udział uczniowie z naszej szkoły, dyrekcja, nauczyciele oraz zaproszeni goście – poseł RP Zbigniew Chmielowiec, wójt Gminy Wiśniowa Marcin Kut, przewodniczący Rady Gminy Ryszard Strzępek, emerytowany dyrektor gimnazjum Jerzy Łukasiewicz, dyrektor ZEAS Roman Klocek, radni, sołtysi, przedstawiciele Rady Rodziców i inni.

Zobacz film na rzeszow.tvp.pl


Po dokonaniu otwarcia, ks. Marek Matera proboszcz parafii Wiśniowa poświęcił obiekty. Następnie zabrali głos zaproszeni goście, po czym uczniowie wraz z nauczycielami wychowania fizycznego przedstawili krótki program artystyczny pt. ,,W drodze na szczyt”. Uroczystość uatrakcyjniła również grupa ze Szkółki Rolkowej ,,Wodzu” z Rzeszowa która dała popis swoich umiejętności rolkarskich. Relacje z wydarzenia rejestrowała telewizja Rzeszów.
Teraz uczniowie z naszej szkoły będą mieli okazję poznać smak wspinaczki górskiej, dzięki wybudowanej na sali gimnastycznej ściance, a także korzystać z lodowiska o syntetycznej nawierzchni przez cały rok. Oprócz uczniów, ze szkolnych obiektów sportowych mogą też korzystać pozostali mieszkańcy gminy Wiśniowa.

Zdjęcia i tekst: Aleksandra Saletnik i Maria Koziarz
Przygotował: P Ziemba
Admin, 20.12.2017