Dni profilaktyki w naszej szkole

Tydzień profilaktyki w Szkole Podstawowej
im. Marii Konopnickiej w Wiśniowej
5 - 13 kwietnia 2018 roku

1. Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym – 5 kwietnia 2018r.
2. Warsztaty profilaktyczne: „Odpowiedzialność prawna nieletnich, zjawisko przestępczości i demoralizacji nieletnich, zapoznanie z aktami prawnymi regulującymi odpowiedzialność prawną młodocianych popełniających czyny karalne, uświadomienie uczniom, jakie konsekwencje niosą za sobą nieprzemyślane zachowania i błędnie podjęte decyzje” dla uczniów klas III oddziałów gimnazjalnych oraz uczniów klas piątych szkoły podstawowej – 5 kwietnia 2018r.
Prowadzący: Specjalista ds. Profilaktyki Społecznej – asp. sztab. Piotr Niemiec z Komendy Powiatowej Policji w Strzyżowie.
3. Bezpieczeństwo w ruchu drogowym – spotkanie z policjantami Komendy Powiatowej Policji Strzyżowie z uczniami kl. I-IV - 6 kwietnia 2018r.
4. Warsztaty 10-13 kwietnia 2018r. dla uczniów kl. I-VII i oddziałów gimnazjalnych
Prowadząca: Anna Tokarska (pedagog, trener Instytutu Rozwoju i Edukacji Progres w Rzeszowie)
5. Szkolenie profilaktyczne dla rodziców – 10 kwietnia 2018r. 16.30 (po szkoleniu spotkania
z wychowawcami)
Świadome rodzicielstwo „Rodzicem się jest a nie bywa”
a) Świadome rodzicielstwo –odpowiedzialność za wychowanie dziecka
b) Indywidualne zasoby rodzica – analiza osobistych predyspozycji, a typ osobowości rodzica
c) Styl rodzicielski
d) Zrozumieć nastolatka w okresie rozwoju i dorastania
e) Komunikacja w kryzysie
f) Nieodpowiedzialność rodzica przyczyną niepożądanych zachowań u dzieci i młodzieży
6. Spektakle profilaktyczne 11 kwietnia 2018r. dla przedszkola i uczniów kl. I-IV. Impresariat Artystyczny „INSPIRACJA” Kraków
„Prawdziwy skarb” (dokuczanie, wykluczenie z grupy, akceptacja odmienności, empatia, wzmacnianie poczucia własnej wartości)
„Poskromienie nieznośnego smoka” (rozwiązywanie konfliktów, komunikacja, funkcjonowanie w grupie)

Klasa - Data i godz. warsztatów - Tematyka warsztatów
Ia - 10 kwietnia - 1 lekcja - „Przemoc to niemoc”
Ib - 10 kwietnia 2 lekcja - ”Przemoc to niemoc”
IIa - 10 kwietnia 3 lekcja - „Język ciała, ekspresja emocji, kultura słowa” warsztat komunikacji interpersonalnej
IIIa + IIIb - 10 kwietnia 4 lekcja - „Język ciała, ekspresja emocji, kultura słowa” warsztat komunikacji interpersonalnej
IVa - 10 kwietnia 6 lekcja - „Przemoc rodzi przemoc”
IVb - 10 kwietnia 5 lekcja - „Język ciała, ekspresja emocji, kultura słowa” warsztat komunikacji interpersonalnej
Va + Vb - 10 kwietnia 7 lekcja - „Tylko słabi gracze biorą dopalacze!!”
VIa - 10 kwietnia 1 lekcja - „Co nas czyni ludźmi? – warsztaty nt. tolerancji
VIIa - 13 kwietnia 5 lekcja - „Nie bój się prosić o pomoc” – warsztaty zwalczania depresji i zachowań autodestrukcyjnych u dzieci i młodzieży
VIIb - 13 kwietnia 6 lekcja - „Nie bój się prosić o pomoc” – warsztaty zwalczania depresji i zachowań autodestrukcyjnych u dzieci i młodzieży
Wpisał: Piotr Ziemba