Gimnazjum im. Orląt Lwowskich w Wiśniowej

Gimnazjum im. Orląt Lwowskich w Wiśniowej
Wiśniowa 76a
38-124 Wiśniowa
tel/fax: 17 2776-777
e-mail: wisgim@poczta.onet.pl

XLI Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

5 kwietnia w Zespole Szkolno – Przedszkolnym odbyły się eliminacje powiatowe w Ogólnopolskim Turnieju BRD . Do naszej szkoły przyjechali uczniowie z całego powiatu, aby rywalizować w konkurencjach związanych z bezpiecznym poruszaniem się po drodze. Konkurs odbywał się w dwóch kategoriach : szkoła podstawowa i gimnazjum. Do turnieju przystąpiło 18 drużyn ze szkół podstawowych i 6 z gimnazjów. Każdy z uczestników musiał zmierzyć się z testami opartymi na przepisach ruchu drogowego, z praktyczną jazdą na rowerze po torze z przeszkodami i miasteczku ruchu drogowego oraz udzielaniem pierwszej pomocy przedmedycznej.
W kategorii szkół podstawowych, zwyciężyła Szkoła Podstawowa z Gwoźnicy Górnej. II miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Wiśniowej w składzie: Emilia Armata, Malwina Dziak, Kamil Wąś, Sebastian Zieliński z opiekunem p. Renatą Czają. III miejsce uzyskała Szkoła Podstawowa z Nowej Wsi. Najlepsi gimnazjaliści to uczniowie Gimnazjum z Dobrzechowa, II miejsce zajęli gimnazjaliści z Wiśniowej, w składzie: Kacper Włodyka, Szymon Łysko, Aleksandra Saletnik i opiekun Dorota Magryś. III miejsce zdobyli gimnazjaliście ze Strzyżowa.
Wszyscy zwycięzcy otrzymali dyplomy i cenne nagrody rzeczowe, a także poczęstunek.
Sponsorami nagród były różne instytucje : Starostę Strzyżowskiego, Burmistrza Strzyżowa, wójtów wszystkich gmin z terenu naszego powiatu, Stowarzyszenie Bezpieczny Powiat Strzyżowski, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Rzeszowie oraz Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Wiśniowej.
Imprezie towarzyszyła również prezentacja przygotowana przez Związek Strzelecki „Strzelec” ze Strzyżowa, która cieszyła się dużym zainteresowanie uczniów naszej szkoły. Można było zobaczyć akcesoria wojskowe, poznać budowę i zasady korzystania z broni strzeleckiej przymierzyć kombinezony ochronne i dowiedzieć się o historii tej organizacji.
Turniej zakończył się w miłej i radosnej atmosferze, a szczególnie dla naszych drużyn, które stanęły na podium z drugą lokatą.
Gratulujemy zawodnikom i dziękujemy za wzorowe reprezentowanie naszej szkoły.
Wpisał: Piotr Ziemba
Admin, 10.04.2018