Gimnazjum im. Orląt Lwowskich w Wiśniowej

Gimnazjum im. Orląt Lwowskich w Wiśniowej
Wiśniowa 76a
38-124 Wiśniowa
tel/fax: 17 2776-777
e-mail: wisgim@poczta.onet.pl

Podsumowanie konkursów matematycznych klas gimnazjalnych

W roku szkolnym 2017/18 uczniowie klas gimnazjalnych brali udział różnych konkursach matematycznych. Były to konkursy powiatowe, między powiatowe, wojewódzkie, ogólnopolskie i międzynarodowe.
Zestawienie uczestnictwa i osiągniętych wyników przedstawia się następująco:

KURATORYJNY KONKURS PRZEDMIOTOWY Z MATEMATYKI
I etap – 21 uczniów
II etap – 2 uczniów
III etap – 2 uczniów:
Dominika Śliwa kl. IIIa – finalista konkursu
Jan Czarnik kl. IIa – finalista konkursu.

OGÓLNOPOLSKI KONKURS MATEMATYCZNY PINGWIN 2017
W konkursie jednoetapowym wzięło udział 27 uczniów klas gimnazjalnych.
Uczniowie nagrodzeni:
Paulina Furtek kl.IIc – laureat konkursu – dyplom i nagroda książkowa
Dominika Śliwa kl. IIIa – laureat konkursu – dyplom i nagroda książkowa
Jan Czarnik kl. IIa – wyróżnienie
Wojciech Drygaś kl. IIa – wyróżnienie.

WOJEWÓDZKI KONKURS WIEDZY TECHNICZNEJ W ZSTiO W JAROSŁAWIU
I etap – 23 uczniów
II etap – 3 uczniów:
Aleksandra Saletnik
Maria Koziarz
Danuta Tarczoń
III etap (finał) – 1 uczennica:
Aleksandra Saletnik – laureat konkursu.

MIĘDZYWOJEWÓDZKI KONKURS WIEDZY „MEGAMÓZGI 2018” w Zespole Szkół Siedliska - Bogusz
I etap – 11 uczniów
II etap (półfinał) – 3 uczestników:
Aleksandra Saletnik
Dominika Śliwa
Hubert Stefański.

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS MATEMATYCZNY DRUGICH KLAS GIMNAZJALNYCH
I etap – 15 uczniów
II etap (finał) – 10 uczniów:
1.Wojciech Drygaś kl.IIa – laureat konkursu i II miejsce w grupie
2. Dorota Więch kl. IIc – laurat
3. Mateusz Markowski kl. IIe – laureat
4. Jan Czarnik kl. IIa – finalista
5. Kacper Boruta kl. IIa – finalista
6. Karolina Pas kl. IIb – finalista
7. Paulina Furtek kl. IIc – finalista
8. Mateusz Szypuła kl. IIb – finalista.

IV POWIATOWY KONKURS MATEMATYCZNY im. prof. Stanisława Viscardiego "Viscardius" w LO im. T.Kościuszki w Ropczycach
W finale konkursu naszą szkołę reprezentowały trzy uczennice kl. IIIa:
Dominika Śliwa
Aleksandra Saletnik
Kinga Ząbik.
W pierwszej dwudziestce znalazły się uczennice: Kinga Ząbik i Dominika Śliwa.

MIĘDZYNARODOWY KONKURS KANGUR MATEMATYCZNY 2018
W konkursie jednoetapowym brało udział 27 uczniów klas gimnazjalnych.
Uczniowie wyróżnieni:
Dawid Wilusz kl. IIa – wyróżnienie
Kacper Boruta kl. IIa – wyróżnienie.

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS MATEMATYCZNY TRZECICH KLAS GIMNAZJALNYCH
W finale wzięło udział 7 uczniów naszej szkoły.
Uczniowie z najwyższymi wynikami:
1.Dominika Śliwa kl.IIIa – laureat konkursu i I miejsce w grupie
2. Paulina Urban kl. IIIa – laurat
3. Kinga Ząbik kl. IIIa – laureat
4. Danuta Tarczoń kl. IIIa – laureat
5. Aleksandra Saletnik kl. IIIa – laureat
6. Kacper Bryda kl. IIIa – finalista.

Uczestnikom konkursów matematycznych dziękujemy za udział, a uczniom wyróżnionym serdecznie gratulujemy.
Wpisał: Piotr Ziemba
Admin, 11.06.2018