Gimnazjum im. Orląt Lwowskich w Wiśniowej

Gimnazjum im. Orląt Lwowskich w Wiśniowej
Wiśniowa 76a
38-124 Wiśniowa
tel/fax: 17 2776-777
e-mail: wisgim@poczta.onet.pl

Wycieczka do Zakopanego

W dniach od 16 do 18 maja 2018r. odbyła się wycieczka do Zakopanego.
16 maja 2018r. o godzinie 6:00 na parkingu przed Zespołem Szkolno- Przedszkolnym w Wiśniowej odbyła się zbiórka 37 uczestników trzydniowej wycieczki do Zakopanego. Po załadowaniu bagaży do autobusu oraz pożegnaniu z rodzicami wyruszyliśmy w trasę.
Po dotarciu na miejsce, zwiedzanie rozpoczęliśmy od Wielkiej Krokwi i Krupówek. Kolejną atrakcją było wyjście na Gubałówkę. Jest to jedno z najczęściej odwiedzanych i najpopularniejszych miejsc w Zakopanem. Z górnej polany podziwialiśmy przepiękną panoramę Tatr. Po zejściu, udaliśmy się na nocleg. Wieczorem relaksowaliśmy się w Gorącym Potoku.

Drugiego dnia, po zjedzeniu śniadania, o godzinie 8:00 wyruszyliśmy do Kuźnic na spotkanie z panią przewodnik. Zaraz po powitaniu wyruszyliśmy przez Kalatówki do schroniska PTTK na Hali Kondratowej.
Po drodze wstąpiliśmy do pustelni Brata Alberta. W schronisku odpoczęliśmy i nabraliśmy sił. Bardzo zmęczeni wróciliśmy na obiadokolację do naszego miejsca zakwaterowania.

18 maja po śniadaniu spakowaliśmy bagaże, pożegnaliśmy naszych gospodarzy i pojechaliśmy do Zakopanego, gdzie czekała na nas pani przewodnik. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od Cmentarza Zasłużonych na Pęksowym Brzyzku. Następnie udaliśmy się do Willi Koliba, obiad i ostatnie zakupy na Krupówkach. Z Zakopanego o godzinie 15:00 wyruszyliśmy w drogę powrotną i około 20:00 dotarliśmy do Wiśniowej.

Podczas tej wycieczki poznaliśmy uroki Tatr i Zakopanego. Mieliśmy okazję odpocząć od codziennych zajęć, przeżyć górską przygodę.

Jolanta Basamania
Zamieścił: Piotr Ziemba
Admin, 10.06.2018