„Supertalent 2018”

W dniu 30 maja 2018 roku Dominika Śliwa z klasy IIIa zdobyła tytuł finalisty konkursu „Supertalent 2018”. Konkurs zorganizowano w Zespole Szkół Technicznych w Strzyżowie pod honorowym patronatem Starosty Strzyżowskiego. Konkurs adresowany był do uczniów gimnazjów powiatu strzyżowskiego.
W rywalizacji udział wzięło 7 przedstawicieli gimnazjów z: Dobrzechowa, Godowej, Lutczy, Pstrągowej, Strzyżowa, Wysokiej Strzyżowskiej i Wiśniowej.
Konkurs miał formę quizu. Uczestnicy odpowiadali na wylosowane pytania z różnych dziedzin wiedzy, tj.: biologii, chemii, geografii, matematyki, fizyki, języka polskiego, języka angielskiego, historii, kultury współczesnej i sztuki oraz wiedzy o społeczeństwie. Na początek uczestnicy odpowiadali na pytania kolejno ze wszystkich przedmiotów.
Do finału zakwalifikowało się trzech uczniów. W finale uczestnicy konkursu odpowiadali na pytania w trzech blokach: przyrodniczym, humanistycznym oraz językowym.
Zebranych przywitała i życzyła uczestnikom sukcesów wicedyrektor ZST, Agnieszka Król. Na początek rozdała ona upominki „na szczęście”: grawerowane czterolistne koniczynki ZST.

Wyniki konkursu:
I miejsce Kamil Górka – Gimnazjum w Pstrągowej
Finalistki:
Dominika Śliwa – Gimnazjum w Wiśniowej
Katarzyna Włodyka – Gimnazjum w Wysokiej Strzyżowskiej.

Zamieścił: Piotr Ziemba
Admin, 13.06.2018