Gimnazjum im. Orląt Lwowskich w Wiśniowej

Gimnazjum im. Orląt Lwowskich w Wiśniowej
Wiśniowa 76a
38-124 Wiśniowa
tel/fax: 17 2776-777
e-mail: wisgim@poczta.onet.pl

Wycieczka do stolicy

W dniach 16-18 maja 2018 r. odbyła się wycieczka do Warszawy, w której wzięło udział 34 gimnazjalistów. W pierwszym dniu rozpoczęliśmy od odkrywania i poznawania praw fizyki, chemii, matematyki i innych dziedzin nauki w Centrum Nauki Kopernik. Potem, ku uciesze męskiej części, udaliśmy się na Stadion Narodowy, by z tarasu widokowego poczuć moc wielkich wydarzeń sportowych. Krótki spacer po Łazienkach, spotkanie z Fryderykiem Chopinem i teren dawnego getta, Pawiak, to kolejne etapy poznawania historii.
Drugiego dnia rozpoczęliśmy zwiedzanie na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach, by spotkać bohaterów Akcji pod Arsenałem, organizatorów Małego Sabotażu i oddać im należny hołd. Udając się na Stare Miasto zwiedzaliśmy Archikatedrę św. Jana, Rynek Starego Miasta, Grób Nieznanego Żołnierza i wreszcie Zamek Królewski. Na koniec oglądaliśmy panoramę Warszawy w blasku wieczornego słońca z najwyższych pięter Pałacu Kultury i Nauki.
    Dzień trzeci to kolejna dawka historii - Muzeum Powstania Warszawskiego, przeżywanie kolejnych dni powstania razem z młodymi chłopcami i dziewczętami. Potem chwila relaksu w parku trampolin i ostatni etap – Pałac w Wilanowie i jego ogrody. Zmęczeni i bogatsi o nowy zastrzyk wiedzy historycznej i moc wrażeń wróciliśmy do domu.
Wpisał: P Ziemba
Admin, 15.06.2018